Siin kehtib reegel mida väiksemaks kokku läheb seda parem ja mida kergem on seda parem. Kõige väiksemad ja kergemad on nö. kalamehetaburetid. Nad võtavad tõesti vähe ruumi, on kerged ja odavad. Puuduseks on seljatoe ja käetugede puudumine. Õhtul telgi juures juttu puhudes on mugav kui need asjad olemas on. Ise olen kasutanud alumiiniumraamiga kokku käivaid toole, mis on kerged ja kokku pandult ei võta palju ruumi. Hinnaklass sellistel toolidel on olenevalt riigist 200-600 kroonini. Tooli kangas võiks olla sünteetiline ja kiiresti kuivav. Kui tool saabki märjaks, siis oleks hea kui kangas ei imaks endasse eriti vett.

Laud peaks olema kokkupandav või lauaplaat jalgadest kergesti eraldatav. Oluline on jällegi kokkupakkimise väiksus ja ka paigaldamise lihtsus.

Levinud on ka sellised komplektid kus lahti võetuna on pingid kohe laua küljes. Mina seda varianti heaks ei kiida, sest vahel tahaks tooliga veidi teise kohta istuda ja siis pole see võimalik. Samas on suuremal inimesel sinna pingi ja laua vahel olevasse konstantsesse prakku pugemine suht tülikas.

Täitsa hea ja lihtsa laua võib saada 100-200 krooni eest. Matkalaudade hinnad on tavaliselt vahemikus 300-1000 krooni.

laud_telk laud_vaike laud_toolid tool1 tool1_koos tool2 tool2_koos