Enamikus riikides on lubatud kiirteedel liigelda kiirusega kuni 130km/h. Reaalselt pole suuremat häda kui +10-20 km/h suuremat kiirust kasutada. Võõras kohas ma siiski soovitaks +10km/h, siis on kindel, et politsei ja kiiruskaameratega probleeme ei teki. Saksamaal on suurem osa kiirteedest ilma kiiruspiiranguta.
Eestis kiirteid ei ole ja seega esimest korda kiirteel sõitja võiks meeles pidada, et mida suurem kiirus seda pikem pidurdusmaa. Seetõttu tuleb teed vaadata kaugemale ette kui ollakse harjunud Eestis. Samuti peab jälgima pidevalt tahavaatepeegleid, sest tagantpoolt võib tulla väga kiireid liiklejaid.
Paljudes riikides on kiirteed tasulised. Tasu maksmiseks on valdavalt levinud kaks moodust:
1. Piirilt või bensiinijaamast ostetav ja tuuleklaasile kleebitav kiirteemaksu maksmist tõendav kleebis. Nt. Slovakkia, Tšehhi, Sloveenia, Austria. Hinnatase, lühima, 7-10 päevase kleebise eest on 7-15 EUR-i.
2. Kiirteel olevad nö. maksukogumispunktid millest läbi sõites tuleb maks maksta sularahas või kaardiga. Enamasti saab maksta kohalikus rahas ja EUR-is. Enamasti saab maksta ka kaardiga, aga mitte kõikjal. NB! Kaardimakset soovides jälgi, et sõidad õige kassa juurde. Siia gruppi kuuluvad nt. enamus endisest Jugoslaaviast tekkinud riigid ja Poola.
Horvaatias on kiirteemaksu kilomeetrihind suurusjärgus 5-6 eurosenti. Horvaatia kiirteede hinnakalkulaator.
Mõnedes riikides kontrollitakse kleebiseid kiirtee kohale paigaldatud automaatlugejatega (nt. Austria). Kiirteekleebist ostmata jätta ei soovita. Kui väljute riigist mööda kiirteed, siis piiril kontrollitakse kleebist kindlasti. Trahvid kleebise mitteomamise eest on üpris soolased, seega ei tasu risk ennast ära.