Kõik kes me sõidame autoga, omame ka enamasti juhilube. Juhilubade saamisel, on meid tunnistatud pädevaks osalema liikluses. Idee järgi peaksime suutma sõita kõikjal kus autoga sõita tohib. Juhiload on rahvusvahelised ja Eestis väljaantavate juhilubadega võib sõita enamuses maailma riikides. Paraku suur osa inimesi ei suuda siiski hakkama saada sõiduga suurlinnades või kiirteedel.
Peab arvestama, et nii hõredat ja aeglast liiklust kui Baltikumis ei kohta naljalt kusagil mujal.

Mõned nõuanded.

Ära mine automatkale juhina, kui sa ei julge sõita nt. Tallinnas. Nii hõredat, laiade sõiduridadega ja reglementeeritud liiklust sa naljalt kusagil mujal ei kohta. Sarnased on ehk ainult Põhjamaade suurlinnad.

Õpi selgeks kui suur on sinu automagi_0973 Sageli peab sõitma alla poole meetrise külgvahega (nt. teeremontide juures). Tagurdamisel, parkimisel või ennast kusagilt välja manööverdamisel mõõdetakse kaugusi takistusteni sageli sentimeetrites. Parkimisanduritest on kindlasti abi, aga tunnetus on ka väga tähtis.

Õpi kasutama peegleid. Peeglite järgi tagurdamine on kindlasti vajalik oskus. Harjumus peegleid vaadata on tervisele väga kasulik, eriti kiirteedel. Saksamaa kiirteedel kus sportauto või mootorratas läheneb selja tagant kiirusega 250km/h pead olema pidevalt valvel, et ette ei jääks, või veel hullem, ette ei keeraks. Enne möödasõitu peeglisse mittevaatamine lõpeb tavaliselt suht kurvalt.

Arvesta, et kiirteel kiiresti sõites jõuavad takistused, mis on teel, sinuni oluliselt kiiremini ja pidurdusmaad on tunduvalt pikemad. Vaade peab olema suunatud tunduvalt kaugemale, kui Eestis liigeldes. Matkavarustust täis auto on ka raskemini peatatav ja aeglasemalt kiirendav.

Tee selgeks enda ja oma auto võimed. Ohuolukorras tuleb vahel järsku kiirendada või pidurdada. Vahel tuleb teha kiireid manöövreid. Hea on teada kuidas su auto käitub. Varustust täis auto käitub muide teisiti kui tühi auto.