1. Äkki läheb auto katki. Tavapärane automatk kestab kaks kuni kolm nädalat. Mõtle järele, kas sinu auto läheb tavaliselt iga kahe nädala tagant katki. Kui läheb, siis ära mine sellise autoga reisile. 99%-l juhtudel ei vaja autod iga paari nädala tagant remonti viimist. Sinu auto ka ei ilmselt ei vaja. Seega tõenäosus, et auto reisil ära laguneb on väga väike. Tavalisemate probleemide puhul on olemas küllalt lihtsad abivahendid, et auto jälle sõidukorda saada. Vt. punkti auto esmaabi.

2. Äkki ma langen kuriteo ohvriks. Siinkirjutaja on läbi sõitnud pea kogu Ida-Euroopa ja suure hulga muid riike ja mitte kordagi pole olnud situatsiooni kus oleksin tundnud ennast või oma vara ohustatuna. Loomulikult kehtivad mõned reeglid ja nende kohta saad lugeda punkti alt Kuritegevus.

3. Autoreis on ebamugav. Autoreisi on võimalik enda jaoks muuta väga ebamugavaks. Enamasti on see tingitud inimestevahelisest sobimatusest, kehvast varustusest või halvast eeltööst. Kõik need probleemid on võimalik ületada. Loe punkte varustus, reisikaaslasedreisi planeerimine , lastega reisil .

4. Ma ei oska keeli. Keeleoskus teeb reisi kindlasti lihtsamaks. Samas ei ole see eeltingimuseks automatkale. Kui võimalik võtke kampa keegi kes veidi keeli oskab. Kui see pole võimalik, võtke kaasa mõned taskusõnastikud nt. saksa ja inglise keelsed. Enamasti veidi vene keelt oskab iga eestlane. Ida-Euroopas saab vene keelega asjad aetud küll. Üle 40 aastased inimesed saavad enamasti vene keelest aru ja kuna pea kõik Ida-Euroopa keeled on sugulased vene keelega, siis sageli on sõnade tüved sarnased. Nooremad inimesed saavad hakkama inglise keelega ja vanemad saksa keelega. Tasub ka meeles pidada, et eesti keelde on väga palju sõnu tulnud saksa keelest.
Olen olnud situatsioonis kus tuli suhelda ungarlasega kes peale ungari keele rääkis saksa keelt, nagu ta ise väitis. Minu saksa keele teadmised piirduvad viie lause ja kahekümne sõnaga. Peatselt selgus, et tema saksa keele oskused on siiki minu omast nigelamad. Ungari või eesti keeles suhtlemine ka kõne alla ei tulnud. Olgugi, et tegu on sugulaskeeltega, siis minu arvates on need keeled üksteisest nii erinevad kui veel olla saavad. Räägitud me saime, abiks paber, pliiats, kehakeel ja näitlemisoskused.
Seega hea tahtmise korral saate igal juhul hakkama.

ristmik_03225. Äkki ma eksin ära. Mööda teed sõites jõuad lõpuks ikka mõne bensiini-jaamani või asustatud punktini. Isegi kui oled eksinud, leiad alati kellegi kellelt teed küsida. Enamasti pole automatkal seda muret, et millestki maha jääd. Sinu sõbrad, elamine ja liikumisvahend on sinuga.

Muidugi selleks, et mitte eksida tasuks muretseda korralik atlas ja kui võimalik, siis ka navigatsioonisüsteem. Navi ei ole tingimata vajalik, aga mugavust annab ta reisile juurde küll. NB! Ainult, siis kui tegu on korraliku kaardiga naviga. Vaata kaartidest ja navist punkti alt reisi planeerimine.

6. Ma jään haigeks. Haigeks võid jääda ka kodus. Reisidel, võõras keskonnas peab organism hoopis paremini vastu, sest mobiliseerib ennast. Minul ja minu perel pole ligi kümne aasta jooksul erinevatel automatkadel tulnud ette ühtegi tõsisemat haigestumist. Enne reisi tee reisiseltskonnale kindlasti trevisekindlustus. See ei maksa palju, aga annab sulle kindluse, et kui peaks ka midagi juhtuma, siis on tasuta kvalifitseeritud abi tagatud. Enamus tervisehädasid on võimalik ennetada või ise ravida. Loe läbi ka punkt Tervis.