Kui jalgsimatkal on telgi valiku üheks kriteeriumiks telgi kaal ja mägimatkal lisaks vihmale ka tuulele vastupidavus, siis autoreis ei sea telgile nii karme nõudeid. Loomulikult kui plaanite automatka väga ekstreemsetesse oludesse peate ka telgi valikul karmimad nõuded seadma. Automatkal saate kasutada suuremat ja seetõttu ka raskemat telki, mis pakub lisamugavusi.
Põhimõtteliselt ajab igasugune telk asja ära, aga puhkuse tahetakse ikka veeta mõnusal.

Telgi valikul jälgige, et oleks piisavalt võimalusi õhu liikumiseks (võrkuksed, võrkaknad). Eriti lõunapoolsetes maades on mõnus kui õhk saab telgist läbi liikuda. telk_vaike
Mina soovitaksin kasutada kahekordset telki, sest igal pool võib vahel vihma sadada ja siis on sinu magamisvarustus paremini kaitstud.
Loomulikult peaks telk olema putukakindlalt suletav.
Mugavad on suure ja kõrge eeskojaga telgid. Hea kui eeskojas saaks püsti seista ja kui sinna mahuks matkalaud ja toolid. Vajadusel saate ka kehva ilma korral telgis mõnusalt aega veeta. Samas ei ole see kindlasti nõutav tingimus.

Olenevalt pere suurusest valige ühe kahe või kolme magamisruumiga telk.

telk_suurem Telkide juures on mitmeid erinevaid parameetreid mis määravad telgi hinna, nt. vihmataluvus, õmbluste kvaliteet, kanga tugevus, kaal, kaubamärk. Laias laastus võiks ütelda, et mida kallim seda parem. Kui reisite põhiliselt lõuna suunas ja kasutate telki paar korda aastas, siis te ei vaja üle 10000 krooni maksvat telki. Täiesti korraliku kvaliteediga kõrge eeskojaga neljakohalise telgi saab Eestist ca. 2000-4000 krooniga. Lõuna-Euroopast ka tuhande krooniga. Marketist ostetud paarisajakroonine kahe inimese telk ajab ka, häda korral, asja ära. Teil ei ole lihtsalt nii mugav ja vihma korral võivad asjad märjaks saada.