Magamiskott.

Magamiskottide valik on ülisuur nii hindade kui parameetrite osas. On suletäidisega ja sünteetilise täidisega, soojemaid ja vähem sooja pidavaid, lahti käivaid ja mitte lahti käivaid, suuremaid ja pisemaid.
Automatka tarbeks pole vaja kotti kus saab magada -30 kraadiga. Kui tahate minna matkama talvel Lapimaale, siis küll. Tavaliselt sobib täiesti + kraadidele mõeldud magamiskott ja minu kogemus näitab, et paremad on täiesti tekiks lahti võetavad kotid. Eriti lõuna pool ei vaja te üldjuhul magamiskoti selleks, et sinna sisse pugeda. Mugav on lahtine magamiskott endale peale tõmmata. Vahemere ääres suvel piisab enamasti ka linast. Kui tõesti on külmem, saate koti kokku panna ja seal sees olla. Kui on veel külmem, siis pange õhtul valmis rannatekk, dressipluus või veel midagi, mida saab öösel vajadusel magamiskoti peale panna. NB! Sooja hoiavad kihid mis on sinu peal. Kookoni tüüpi magamiskotti saab jälle mugavalt ümber pea tõmmata kui väga külm on. Pea kaudu kaotab inimene kõige rohkem soojust. Muide naised on keskmiselt külmakartlikumad kui mehed. Suvereisil enamasti külmaga muret ei ole.

Alusmatt või madrats.

Ka siin on valik ja hinnaskaala väga lai. Kellel meeldib magada kõvemal pinnal võib kasutada küljealuseks tavalist võimlemismatti. Külmades oludes on hea kui alus on soojustpeegeldav. Pehmemat voodit armastav inimene võib kaasa võtta ka 20cm. paksuse kogu telki täitva õhkmadratsi (enne reisi vaadake kas see ikka telki ära mahub).
Võib kasutada ka isetäituvaid matkamatte.