Autocamp.ee tänab Raivo Tulvat kes kirjutas Luxembourgi artiklid.

Linnaliiklus. Linnaliiklus on teistega arvestav. Ei trügita, lastakse viisakalt rida vahetada, kõrvalvaltänavast välja sõita ja kindlasti inimesed üle tee. Samas, kui ise mingi lollusega hakkama saad signaalitatakse mõnuga. Linnades on üldjuhul kiiruseks 50 km/h. Suunaviidad on hästi kasutatavad ning ka asfaldile on markeeritud suuna sihtkoht.  Tooksin välja ka mõned erinevused Eestiga  millele asulas sõites tähelepanu pöörata. Väga levinud on parema käe reegli kasutamine. Seda ka meie mõistes suurte peatänavate ristumisel kõrvaltönavatega. Ristmiku liikliskorraldusest annavad märku liiklusmärgid nii tee servas kui ka asfaldile joonistatuna. Parempööret ühissõiduki rajaga teel sooritatakse ristmikul sõites üle busssiraja mitte ei sõideta enne pööret mõnda aega bussirajal. Vasak- ja parempööret kolmesektsioonilise fooriga ristmikul võib sooritada, siis kui vilgub kollane noolega foor. Enne tuloeb vastutulijad mööda lasta. Sageli töötavadki vaid punane ja kollane. Roheline põlema ei lähe.

Maanteeliiklus. Kiirteedel on ilusa ilma korral lubatud kiirus 130 km/h kui elektroonilised liikluskorraldus tablood teisiti ei määra. Vihma, lume ja libeduseohu korral 110 km/h. Tavateedel üldjuhul 90-110. Muidugi on ka piiranguid. Kiirteed on tasuta. Liiklus on teistega arvestav.

Parkimine. Parkimine on kõigis asustatud punktides esmaspäevast laupäevani kella 8:00 -18:00 valdavalt tasuline ja selle hind sõltub kohast. Luxembourgi linnas on parkimine kõikjal tasuline ja parkimiseks on soovitav kasutada parkimismaju mida kesklinnas on piisavalt. Kesklinnas tänavale parkimine tööpäeviti on ka linna väiksuse ja parkimiskohtade nappuse tõttu väga keeruline. Parkimisautomaate on piisavalt. Mõnedes väikelinnades on ka tööpäevadel lõunaajal 12.00-14.00 see toiming tasuta. Sellest annavad teada vastavad tahvlid parklas. Ka parkimisautomaadid arvestavad tasuta lõunaaja sisestatud summast maha. Luxembourgi linnas aga sellist kommet pole. Kaubanduskeskuste parklad on üldjuhul tasuta. Erandiks on Kirchbergi rajoonis asuv Auchani kaubamaja parkimismaja. Seal saab enne sissesõitu tõkkeautomaadist parkimispileti millega parkimine on 2 tundi tasuta. Eraldi seda registreerima ei pea, väljumisel tuleb pilet sisestada tõkkeautomaati. Lennujaamas saab peahoone esisel "Kiss and Fly" alal tasuta parkida 30 minutit. Enne autosse istumist ärasõidul tuleb pilet registreerida parkimisautomaadis.  Luxembourgi linnas on parkimise liiklusmärgil all tahvlid millel prantsusekeelne tekst ütleb, et vastava vinjetiga on parkimine 2 tundi tasuta. Puudutab see vaid linna elanikke ja autoturistile selliseid vinjette ei väljastata.  Mõned sõnaseletused ka "Parking privè" - eraparkla, "Parking payant" - tasuline parkimine, "Parking graduit" - tasuta parkimine.

Autokütus. Luxembourgis on Euroopa odavaim autokütus. Seisuga 29.06.2010 maksis 95E 1,2 eurot ja diisel  1,029 eurot. Naaberriikidest Saksamaal vastavalt 1,42 ja 1,22, Prantsusmaal 1,37 ja 1,17 ning Belgias 1,46 ja 1,19 eurot. Seega on soovitav siin paak täis võtta. Ka naaberriikide elanikud käivad Luxembourgis tankimas. Riigipiirile jõudmisest annavadki märku kümned bensiinijaamad väikestes piirikülades. Kütusefrmadest on siin esindatud kõik Euroopa suurimad tanklaketid. Meile tuttavatest näiteks Lukoil kus saab tankida alati paari sendi võrra odavamalt kui naabertanklates. Kütuse hinnad varieeruvad erinevate tanklakettide vahel väga minimaalselt. Samuti ei ole vahet kas tangitakse pealinnas, kiirtee ääres asuvas tanklas või kuskil metsavahel.  Üldiselt on tanklates iseteenindus, tangi ja maksa süsteemiga. Mõnes kohas tuleb tasuda tanklast väljasõidul vastavas putkas. Loomulikult on igas tanklas võimalik kasutada ka vähemalt ühte  automaattankurit. Tanklates on nagu meilgi kauplus ja osades ka autopesu. Valdavalt aga on automaatpesulad tanklast eraldi ning maksta tuleb enne pesulasse sisse sõitmist. Raha kasseerib pesulatöötaja. Autopesu hinnad sõltuvalt programmist on 5-15 eurot. Igal pool Luxembourgis saab maksta ka kaardiga. Tähele tuleb panna seda, et Luxembourgi linnas on tanklad pühapäeval suletud. Loomulikult saab bensiini või diisli kätte 24/7 automaattanklatest. Väljaspool linna võib leida ka mõne avatud tanklapoe. Kütuseid tähistatakse nii nagu Eestiski 95 on 95 ja diisel on diisel. 

Politsei. Kuna Luxembourgi läbivad mitmed rahvusvahelised maanteed ja siin toimub palju liiklusõnnetusi teostab siinne politsei aktiivselt järelvalvet nii linnas kui ka maanteel. Luxembourgi politseisõidukite eraldusvärvid on väga tähelepandamatud mille tõttu  võivad nad märkamatuks jääda.  Autod on valget värvi, vaid külgedel ja esi- ning tagakapotil peenikesed lipivärvides (punane, valge,sinine) triibud ja kiri POLICE. Samuti on ustel vapp. Palju on motopolitseinike ning järelvalvet teostatakse ka tsiviilvärvides autodega.  Statsionaarseid radareid ei ole, küll aga mõõdetakse kiirust nagu Eestiski, põõsast. Politsei suhtleb tavaliselt ka inglise keeles.

Piirikontroll. Piirikontroll piiridel puudub. Sageli pole piiripunktegi. Küll aga võivad välismaise numbrimärgiga auto kinni pidada tolliametnikud kes kontrollivad reisidokumendi olemasolu. Tavaline on ka bensiinijaamades või kaubanduskeskuste parklates narkokoertega autode läbinuusutamine. Tolli- ja maksuameti autod on valget värvi. Küljele on neil kirjutatud "Douanes  et  Accises" Ka riigipiiri ületavas ühistranspordis võivad ametnikud kontrollida dokumendi olemasolu ja esitada mõned selgitavad küsimused.